Ubytování

Masarykův dům
V prvorepublikové původně jednopatrové budově, pojmenované na počest prvního prezidenta Československé republiky, který lázně osobně navštívil, byl lázeňský provoz zahájen 3. května 1926. Následovala nástavba druhého patra, dokončena v roce 1937. Důmyslně architektonicky řešená budova splňovala požadavky moderní lázeňské léčby, včetně komfortního bydlení s krásnou vyhlídkou na Orlické hory. V osmdesátých letech proběhla generální oprava levé poloviny léčebné budovy a následně i pravé poloviny. Pozornost byla zaměřena nejen na interiér, ale i na vnější vzhled tak, aby byla zachována její původní architektura. V budově se nachází recepce, lékařské ordinace, ambulance s nepřetržitým provozem, rozpis procedur, jídelna pro pooperační klienty, velká část léčebných procedur a lázeňská kavárna. Ubytovací prostory v této lázeňské budově využívají současně klienti v pooperační péči.

Vila Domov
Vila Domov je spjata se vznikem lázní. Základní kámen byl položen v roce 1897 a o rok později zde byl zahájen lázeňský provoz. Původně byla budova jednopatrová a pojmenovaná po mladší baronce Gabriele (Jela), jedné ze zakladatelek rodu Höplflingen-Bergendorfů. V roce 1927 vila změnila majitele – novým vlastníkem se stalo Ústředí nemocničních pojišťoven v Praze, které budovu přejmenovalo. V roce 1928 byla provedena přístavba druhého patra a mezi lety 1998 a 2003 prošla vila rekonstrukcí, která respektovala její původní architekturu. Pozornost byla věnována nejen interiéru, ale i vnějšímu vzhledu. V současné době se ve vile nachází část léčebných procedur, ubytovací prostory, výtah a Wi-Fi připojení. Vila Domov je vzdálená přibližně 150 metrů od hlavní Masarykovy budovy.

Vila Slovenka
Vila Slovenka je spjata se začátky lázeňské péče v lázních Velichovky. Základní kámen byl, stejně jako u vily Domov, položen v roce 1897, a o rok později byl zahájen lázeňský provoz. Vila byla pojmenována po zakladatelce lázní, starší Bertě (Vojtěžce) z rodu Höpflingen-Bergendorfů, přezdívané „Vojtěška“. Změna nastala v roce 1927, kdy se novým vlastníkem lázní stalo Ústředí nemocničních pojišťoven v Praze. Vila byla přejmenována a získala současný název Slovenka. V roce 1926 bylo přistaveno druhé patro budovy a mezi lety 1998–2003 prošla vila rekonstrukcí do dnešní podoby. Pozornost byla zaměřena nejen na interiér, ale i na vnější vzhled, aby byla zachována její původní architektura. Aktuálně vila nabízí komfortní ubytovací prostory, je vybavena výtahem a Wi-Fi připojením. Vila Slovenka se nachází přibližně 200 metrů od hlavní Masarykovy budovy.

Vila Morava
Ve snaze rozšířit lázně darovala baronka Berta pozemek na stavbu další lázeňské budovy. Baron Skal se svou manželkou a dcerou baronky Berty dokončili stavbu budovy v roce 1901. Původně byla pojmenována „Skal“, v roce 1912 byla prodána Alexandru Herzogovi a přejmenována na „Herzog“. V roce 1918 ji koupili manželé Němcovi z Hradce Králové. Po změně majitele, kdy se novým vlastníkem lázní stalo Ústředí nemocničních pojišťoven, získala vila současné pojmenování „Morava“ (1923). Nyní je jedinou vilou, která nezměnila svou podobu od roku 1901. V roce 2002 byla vila rekonstruována, pozornost byla věnována nejen interiéru, ale i exteriérům, aby byla zachována původní architektura. Počet pokojů se z původních 27 během rekonstrukce snížil na 26. I zde klienti naleznou komfortní ubytování, výtah a Wi-Fi připojení. Vila se nachází necelých 100 m od hlavní Masarykovy budovy.

Vila Čechie
V roce 1901 postavil nájemce velkostatku Karel Seisser na darovaném pozemku baronky Berty vilu „Jenny“. Ani té se v roce 1927, po změně majitele, kdy se novým vlastníkem lázní stalo Ústředí nemocničních pojišťoven v Praze, nevyhnulo přejmenování na současnou Vilu Čechie. Další generální rekonstrukcí prošla mezi lety 1998–2003, kdy byla vila upravena do její současné podoby. Pozornost byla zaměřena nejen na interiér, ale i na vnější vzhled, aby byla zachována její původní architektura. Aktuálně vila nabízí komfortní ubytovací prostory, je vybavena výtahem a Wi-Fi připojením. Vila Čechie se nachází přibližně 200 metrů od hlavní Masarykovy budovy. Vedle budovy bylo v roce 2023 vybudováno unikátní bludiště, které je druhým největším bludištěm v ČR, složeným ze dvou nebo více kvetoucích keřů.

Vila Zátiší
Vila Zátiší byla postavena na darovaném pozemku baronky Berty. Pozemek získal stavitel Ing. F. J. Hellman a rok po spuštění první lázeňské sezóny postavil budovu „Jetty“. I ona prošla obdobnými změnami jako ostatní lázeňské budovy. V roce 1927 byla novým majitelem, Ústředím nemocničních pojišťoven v Praze, přejmenována. Další generální rekonstrukce probíhala v letech 1998–2003. Poslední změny byly dokončeny v únoru roku 2025, kdy proběhla kompletní rekonstrukce koupelen v celé ubytovací kapacitě. Aktuálně vila nabízí komfortní ubytovací prostory, je vybavena výtahem a Wi-Fi připojením. Vila Zátiší se nachází přibližně 250 metrů od hlavní Masarykovy budovy. Ubytování zde naleznou především samoplátci.